جايگاه روابط عمومي در دستگاههاي اجرايي ناشناخته مانده است

کد خبر: 133814 تاریخ انتشار: 1399/02/27
نمایش: 1010
اخبار
مديرکل روابط عمومي استانداري چهارمحال و بختياري با تبريک روز ارتباطات گفت: جايگاه و نقش روابط عمومي در دستگاههاي اجرايي کشور هنوز ناشناخته مانده است.

احسان فروزنده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: روابط عمومي يک پست سازماني است که پيوند ۲ سويه بين سازمان و مردم است که بايد با ايجاد تغيير در جايگاه روابط عمومي اعتماد سازي بين دولت و ملت ايجاد شود.

وي با بيان اينکه روابط عمومي به عنوان اصلي‌ترين رسانه، در دستگاه و زبان گوياي دولت است، گفت: اين جايگاه ناشناخته مانده که بايد اين روند هرچه سريعتر تغيير کند.

به گفته وي، مديريت هوشمند ارتباطات يکي از مهمترين کارکردهاي روابط عمومي است که تاکنون درک درست از اين جايگاه بوجود نيامده و تنها در شرايط بحران به اين مهم توجه مي‌شود.

فروزنده، به فعال شدن شوراي هماهنگي روابط عمومي‌ها در استان اشاره کرد و گفت: با تشکيل اين شورا يک برنامه‌ريزي مدون و دقيق در راستاي ارتقاء جايگاه روابط عمومي ايجاد شده است.

وي اظهار داشت: در راستاي ارتقاء جايگاه روابط عمومي در دستگاه‌هاي اجرايي، نشست‌ها و همايش‌ها متعدد تاکنون برگزار شده است به گونه‌اي‌که در نشست پارسال که با حضور استاندار، مديران دستگاه‌هاي اجراي، روابط عمومي و رسانه‌ها برگزار شد مشکلات و موانع حوزه اطلاع رساني بررسي شد.

فروزنده از آموزش به عنوان مهمترين رکن براي ارتقاء جايگاه روابط عمومي ياد کرد و گفت: روابط عمومي به عنوان يکي از عوامل ارتقاء جايگاه هر سازمان است که بايد با ارائه آموزش‌هاي به روز در اين حوزه اين جايگاه را ارتقاء داد.

مديرکل روابط عمومي استاندار چهارمحال و بختياري گفت: به منظور ارائه آموزش به روابط عمومي ها بسته آموزشي با عنوان صفر تا صد روابط عمومي تهيه شده تا روابط عمومي‌ها بيش از گذشته با وظايف خود آشنا شوند تا بتوانند مسايل و مشکلات حوزه خود را تميز و تشخيص دهند.

وي گفت: در برخي دستگاه‌هاي اجرايي به جايگاه روابط عمومي توجه نمي‌شود و يک نفر را به عنوان کارشناس روابط عمومي انتخاب مي‌کنند که کار روابط عمومي در حاشيه کار اصلي اوست و اين يک آسيب براي دستگاه اجراي و اطلاع رساني در خصوص فعاليت‌ها و ضعف‌هاي دستگاه اجرايي است.

وي گفت: مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي انتخاب يک فرد به عنوان روابط عمومي دستگاه اجرايي بايد شايستگي فرد را آزموده و پس از بررسي صلاحيت در حوزه اطلاع رساني فرد مورد نظر را براي روابط عمومي انتخاب کنند.

فروزنده گفت: روابط عمومي به عنوان سخنگوي يک سازمان است که اگر اين فرد آگاه به مسايل حوزه رسانه باشد، باعث اعتلاي سازمان و در صورت آشنا نبودن با رسانه باعث افول سازمان مي‌شود.

وي گفت :در دولت تدبير و اميد به حوزه اطلاع رساني توجه بسياري شده است و اصل و پايه دولت در راستاي اطلاع رساني پايه ريزي شده است و با راه اندازي سامانه نشر و دسترسي آزاد اطلاعات اين اطلاع رساني سريعتر و صريح تر شده است.

به گفته وي، مردم مي‌توانند با ورود به اين سامانه به اطلاعات مورد نظر دسترسي و سوالات و درخواست‌هاي خود از مسوولان را مطرح و در کمترين زمان پاسخ سوالات را دريافت کنند.

فروزنده گفت: پاسخگويي در سامانه نشر و دسترسي آزاد به اطلاعات ۹۳ درصد بوده است.

وي با بيان اينکه زمان پاسخگويي به سوالات مردم در اين سامانه ۱۰ روز است،افزود: اين سامانه استان توانسته تاکنون در همين مدت پاسخگوي سوالات مردم باشد.

افزودن دیدگاه