روابط عمومي ها نقش کليدي در ارتقاي فرهنگ سلامت دارند

کد خبر: 42128 تاریخ انتشار: 1398/04/01
نمایش: 1548
اخبار
مديرکل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري چهارمحال و بختياري گفت: فعالان حوزه روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي نقش موثر و کليدي در ارتقاي فرهنگ سلامت و شيوه زندگي مردم بر عهده دارند.
احسان فروزنده روز شنبه در نشستي با مسئولان و کارشناسان روابط عمومي حوزه هاي مختلف دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد اظهار داشت:  با ارتقاي فرهنگ سلامت و اصلاح رفتار وشيوه زندگي مردم مي توان تا حد زيادي از بار بيماري ها کاست و در هزينه هاي درمان صرفه جويي کرد و اين امر بدون همکاري و مشارکت ساير دستگاه ها صورت نمي گيرد.

وي ادامه داد: روابط عمومي در  مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي نسبت به ساير دستگاه ها رسالت سنگين تري را به عهده دارند، زيرا رسالت اين حوزه علاوه بر نقش معمول تمام روابط عمومي ها واطلاع رساني، تلاش براي ارتقاي فرهنگ سلامت و سطح آگاهي سلامت جامعه است.

فروزنده تصريح کرد: ارائه خدمات پيشگيرانه و ارتقاي فرهنگ سلامت، يکي از سياست ها و راهبردهاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است و در اجراي اين سياست نقش روابط عمومي و همکاري هاي بين بخشي بسيار مهم است.

مديرکل روابط عمومي استانداري چهارمحال و بختياري با بيان اينکه تضمين تامين سلامت در گرو نظام ارتباط مبتني بر ساختاري پاسخگو، آموزنده، اطلاع رسان، آگاهي بخش و تامين جريان آزاد اطلاع رساني است، افزود: کارکنان روابط عمومي وزارت بهداشت چه در ستاد مرکزي و چه در استان ها و دانشگاه هاي علوم پزشکي از يک سو با مردمي در ارتباط هستند که به دليل وجود مشکلات درماني خود يا اعضاي خانواده شان تحت فشار روحي و رواني هستند و از سوي ديگر پل ارتباطي کادر بهداشت و درمان کشور و مشکلات آنها با وزارت بهداشت هستند.

فروزنده خاطرنشان کرد: در همين راستا در چنين شرايطي روابط عمومي به عنوان پيشاني و پيشخوان وزارت بهداشت نقش بسيار اساسي در پيشبرد اهداف عاليه نظام سلامت ايفا مي کند.

افزودن دیدگاه